ЯворинаЩо нового?

22 Травня 2018

Диво UA
"Яворина" взяла участь у міжнародному проекті української дитячої пісні «Дитяча філармонія «Диво UA», що відбувся в Українському домі 11 травня 2018 року.

20 Листопада 2017

Яворина вітала гостей фестивалю «Віртуози фолку»
Народний фольклорний дитячий ансамбль «Яворина» вітав гостей фестивалю «Віртуози фолку», що відбувся 19 листопада 2017 року в Українському домі.

20 Листопада 2017

Яворина здобула першу премію на конкурсі «Україна єднає світ»
Старша група дитячого фольклорного ансамблю "Яворина" здобула 1 премію у конкурсі - фестивалі "Україна єднає світ", що відбувся 18 листопада у Києві.
Яворина у Facebook

 

Весняні свята

Звичаї та свята українського народу » Весняні свята

Интернет-магазин Розумашка


Наші предки ділили рік на дві пори: Зиму та Літо, що змінювали одна одну у дні зимового та літнього сонцестояння (Коляду та Купала). Тому у стародавніх казках Зима зустрічається не з Весною, а з Літом.
І навіть свято Стрітення (15 лютого) - це зустріч Зими з Літом. Друга їх зустріч відбувається у день святої Анни (3 грудня).


24 лютого - день святого Власія. Як і більшість інших свят, це свято має подвійне значення. У цей день, ще у дохристиянські часи, наші предки поклонялися богу Велесу (Власу, Волосу) - покровителю домашніх та диких тварин. Щодо цього свята є приказка "Святий Влас збиває ріг з зими". Вважається, що власівські морози - останні.

16 лютого - 22 лютого (2015 рік) - "Всеїдний тиждень".

2 березня - Масниця, Масляна - свято весняного пробудження природи. Свято відбувається напередодні Великого посту.

14 березня - свято Явдохи або Явдохи-плющихи. У цей день прокидається земля, вітри приносять перше тепло.

22 березня - Сорочини або Сорок Святих (закликання птахів з вирію). Вважалося, що у цей день птахи відлітають з вирію. Першими прилітали жайворонки, тому у цей день випікали 40 жайворонків.

30 березня - Теплого Олекси


Повідомте про цей сайт Ваших друзів у Facebook або у Twitter:

« назад на Народні свята та звичаї

Якщо Вам сподобався наш сайт або є побажання з його покращення, залиште свій запис у нашій Гостьовій книзі