ЯворинаЩо нового?

22 Травня 2018

Диво UA
"Яворина" взяла участь у міжнародному проекті української дитячої пісні «Дитяча філармонія «Диво UA», що відбувся в Українському домі 11 травня 2018 року.

20 Листопада 2017

Яворина вітала гостей фестивалю «Віртуози фолку»
Народний фольклорний дитячий ансамбль «Яворина» вітав гостей фестивалю «Віртуози фолку», що відбувся 19 листопада 2017 року в Українському домі.

20 Листопада 2017

Яворина здобула першу премію на конкурсі «Україна єднає світ»
Старша група дитячого фольклорного ансамблю "Яворина" здобула 1 премію у конкурсі - фестивалі "Україна єднає світ", що відбувся 18 листопада у Києві.Наші друзі
Яворина у Facebook

 

Свято свічки (Весілля свічки)

Звичаї та свята українського народу » Осінні свята, або що святкували наші предки восени » Свято свічки (Весілля свічки)

Интернет-магазин Розумашка

Весілля Свічки або Свято свічки одне з давніх (дохристиянських) свят на честь осіннього рівнодення.
Це свято припадає на 14 вересня і співпадає з християнським святом - днем Преподобного Семена Стовпника.
Зі святом Весілля свічки пов'язано багато цікавих обрядів. У Києві напередодні свята, опівночі, на Контрактовому майдані цехові товариства запалювали безліч свічок.
На майдані відбувалися вертепні вистави цехів та виконувалися їх гімни. Святкування тривало цілу ніч, а на ранок його учасники розходилися містом, щоб вітати мешканців міста з Новим роком (з прийняттям християнства Новий рік почали святкувати восени).
Крім того на Семена відбувалося велике базарне свято. Це був велелюдний ринок, під час якого проводився обряд "Свіччиного весілля".  Виносили воскову свічку та ляльку. Дійство відбувалося за звичайним сценарієм весілля. З "батьками", "світилками", "дружками",  "боярами", "свахами" та "сватами". "Весілля" тривало до пізньої ночі, а потім присутні під супровід обрядових мелодій розходились по домівках, де свято продовжувалося весільними вечірками.
Дуже добре святкові обряди та народні звичаї "Весілля свічки" змальовано у п'єсі Івана Кочерги "Свіччине весілля".
В цей день молодь починала "осінні ворожіння".Повідомте про цей сайт Ваших друзів у Facebook або у Twitter:

« назад на Народні свята та звичаї
« назад на Осінні свята

Якщо Вам сподобався наш сайт або є побажання з його покращення, залиште свій запис у нашій Гостьовій книзі